۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير - اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
    
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در کنفرانس واشنگتن:
 ناصر بلیده ای: ایران از مذهب استفاده ابزاری می کند
سخنگوی حزب مردم بلوچستان که برای شرکت در کنفرانس "مقیاس بی عدالتی در بلوچستان" در 7 اکتبر به واشنگتن سفر کرده بود، سیاست های دولت ایران را بشدت مورد انتقاد قرار داد..

وی دولت ایران را متهم به استفاده ابزاری از مذهب نموده و معتقد است جمهوری اسلامی با ایجاد فرقه های ساختگی دست به خشونت و سرکوب مردم بلوچ می زند. بلیده ای همچنین می گوید؛ حکومت ایران سعی می کند فرهنگ اسلام معتدل بلوچ ها را به یک نسخه افراطی از اسلام سیاسی تبدیل کند.

این درحالی است که درست برعکس این قضیه توسط منتقدان حزب مردم در خصوص مواضع این حزب مطرح می گردد. حمایت حزب مردم از گروه های مسلح و خشونت طلب که متهم به قتل بسیاری از غیرنظامیان هستند و نیز همسویی با سیاست های فرقه گرایانه عربستان سعودی، مورد انتقاد کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

بلیده ای همچنین با انتشار تصویری از "مرتضی روستا" کودک کشته در جریان درگیری نیروی انتظامی با "مجرمین" در ایرانشهر، آن را مصداق بی عدالتی مضاعف دانست. مرگ این کودک ایرانشهری بازتاب گسترده ای در فضای استان سیستان و بلوچستان یافت و منجر به تغییر فرمانده انتظامی ایرانشهر گردید، به گفته دادستان ایرانشهر و داوودی فرماندار ایرانشهر در گفت و گو با "رسانه زمان"، موضوع در دست بررسی بوده و در صورت اثبات نقض قانون نحوۀ بکارگیری سلاح از سوی مأموران نیروی انتظامی، متخلفین مورد پیگرد قرار خواهند گرفت و "اجازه نخواهند داد حق کسی پایمال شود".

تاريخ: ۱۳۹۶/۷/۱۷   تعداد بازدید: 1265

نظرات
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

نظرسنجی   

سیاسی
۱۳۹۶/۹/۱
۱۳۹۶/۸/۸
۱۳۹۶/۸/۴
۱۳۹۶/۷/۱۷
۱۳۹۶/۵/۱۷

اجتماعی
۱۳۹۶/۸/۱۴
۱۳۹۶/۷/۲۸
۱۳۹۶/۶/۹
۱۳۹۶/۶/۸
۱۳۹۶/۶/۵

فرهنگ و هنر
۱۳۹۶/۸/۲۱
۱۳۹۶/۷/۲۸
۱۳۹۶/۶/۲۵
۱۳۹۶/۶/۱۴
۱۳۹۵/۱۲/۱۲

بلوچ و بلوچستان
۱۳۹۶/۶/۱۵
۱۳۹۶/۴/۱۲
۱۳۹۶/۱/۸
۱۳۹۵/۱۲/۱۷
۱۳۹۵/۱۲/۵

عکس و کاریکاتور
۱۳۹۳/۴/۲۴
۱۳۹۳/۲/۲۶
۱۳۹۳/۲/۱۳
۱۳۹۳/۱/۲۵

پربیننده‌ترین‌ها   

آمار سایت   

صفحه اصلی   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   سیستم کاربری