۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۷ تير - اِلأَربِعا ٥ ذو القعده ١٤٣٩
    
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
گزارش استون:
 پنجمین کنگره سکولار دموکرات ها در آلمان بدون نتیجه پایان یافت
پنجمین کنگره سکولاردموکرات های ایران در روزهای 28 الی 29 اکتبر در شهر کلن آلمان برگزار شد...

عبدالستار دوشوکی بعنوان یکی از سخنرانان این کنگره از حاضرین خواست اختلافات جزئی و حاشیه ای را کنار بگذارند و بر سر یک اصل اساسی یعنی سکولاردموکراسی توافق کنند.

وی در ابتدای سخنان خود گفت: "من قبل از انقلاب که در تهران تحصیل می کردم طرفدار گروه های پیکار و چریک های انقلابی بودم و دوستانم به من میگفتند شما یک خرده بورژوای متزلزل و سرگردان هستی، الان دوستان می گویند موضعت چیست؟ واقعیت اینست که من هنوز هم سرگردان هستم و نمی دانم برای چه به اینجا آمده ام...

می خواهم از دوستان بپرسم که آیا واقعا می خواهیم وحدت و انسجام نشان بدهیم یا عاقبت کار همان ضرب المثل خواهد بود که آمدند و نشستند و گفتند و رفتند.

جنبش سکولار دموکراسی تاکنون پنج کنگره در نقاط مختلف اروپا و آمریکا برگزار کرده است که در اکثر آنها بعلت طرح مسائل اختلاف برانگیز مانند مطالبات اقوام، خودمختاری مناطق، زبان های مختلف ایرانی و ساختار سیاسی آلترناتیو (جایگزین) نتایجی حاصل نشده و موجب افزایش اختلافات میان طیف های اپوزیسیون شده است.

در این کنگره نیز برخی از شرکت کنندگان همین مسایل را تکرار کردند. عبدالستار دوشوکی که یکی از چهره های تاثیرگذار در بین ملی گرایان (حامیان تمامیت ارضی ایران) است در پیام ویدیویی که پیش از برگزاری کنگره منتشر نمود و در سخنرانی خود نیز تکرار کرد، کوشیده است تا با برحذر داشتن اپوزیسیون متشتت و پراکنده از طرح اینگونه مسائل قومی، زبانی و جناحی آنها را حول یک جبهه‌ی واحد که خواهان سکولاریسم و دموکراسی در ایران هستند متحد گرداند که البته موفقیت چندانی نداشته است، چون در پایان کنگره هیچ بیانیه ای منتشر نشد و از نتایج و فرجام آن نیز خبری انتشار نیافته است.

تاريخ: ۱۳۹۶/۸/۸   تعداد بازدید: 771

نظرات
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:

نظرسنجی   

سیاسی
۱۳۹۶/۹/۱
۱۳۹۶/۸/۸
۱۳۹۶/۸/۴
۱۳۹۶/۷/۱۷
۱۳۹۶/۵/۱۷

اجتماعی
۱۳۹۶/۸/۱۴
۱۳۹۶/۷/۲۸
۱۳۹۶/۶/۹
۱۳۹۶/۶/۸
۱۳۹۶/۶/۵

فرهنگ و هنر
۱۳۹۶/۸/۲۱
۱۳۹۶/۷/۲۸
۱۳۹۶/۶/۲۵
۱۳۹۶/۶/۱۴
۱۳۹۵/۱۲/۱۲

بلوچ و بلوچستان
۱۳۹۶/۶/۱۵
۱۳۹۶/۴/۱۲
۱۳۹۶/۱/۸
۱۳۹۵/۱۲/۱۷
۱۳۹۵/۱۲/۵

عکس و کاریکاتور
۱۳۹۳/۴/۲۴
۱۳۹۳/۲/۲۶
۱۳۹۳/۲/۱۳
۱۳۹۳/۱/۲۵

پربیننده‌ترین‌ها   

آمار سایت   

صفحه اصلی   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   سیستم کاربری