۱۳۹۷ سه شنبه ۱ خرداد - اِثَّلاثا ٧ رمضان ١٤٣٩
    
اخبـــار
«شهید ایران» که با مرگ آرام گرفت:
دادشاه؛ روایت قیام فرودستان بلوچ
مردی از تبار بلوچ که از جبر بی‌امان و ناملایمات جامعۀ خویش به ستوه آمده بود و بنای ناساختن با طاغوت را متصور ساخت، در دام حیلت قدرت‌طلبان و سردارزادگان زرپرست گرفتار گشت و ناجوانمردانه از میان برداشته شد.
۱۳۹۲/۱۱/۸ :تاريخ

موسیقی سیستان و بلوچستان:
رونمایی از آلبوم موسیقی "ساهیل و کیانسه"
آلبوم موسیقی سیستان و بلوچستان متشکل از آثار هنرمندان این استان در قالب 4 لوح فشرده با حضور مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسوولان و هنرمندان استانی رونمایی شد.
۱۳۹۲/۱۱/۷ :تاريخ

در آستانه خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان:
طرح آمریکا برای تقویت جبهه «جدایی‌طلبان بلوچ» در منطقه
آمریکایی‌ها در آستانه خروج از افغانستان، درصدد تقویت جبهه جدایی‌طلبان بلوچ و نیز گروه تروریستی «جندالله» در منطقه هستند.
۱۳۹۲/۱۱/۶ :تاريخ

قرآن کریم: همگي به ريسمان الهي چنگ زنيد و پراكنده :
آغاز جشن‌های هفته وحدت
بايد عقل سياسي و ديني را براي تقويت مسلمانان فعال نماييم كه علي‌رغم برخورداري مسلمانان جهان از يك چهارم جمعيت دنيا و منابع سرشار و جغرافيايي راهبردي بعضي‌ها با دامن زدن به مسايل تاريخي آب در آسياب دشمن مي‌ريزند.
۱۳۹۲/۱۰/۲۴ :تاريخ

محمد بلوچ زهی:
این شایعه از کجا آب می خورد؟
بارها با طرح موضوع ختنه زنان بلوچ در رسانه ها توسط افرادی غیر بلوچ این پرسش برای من بوجود می آمد که چطور ممکن است چنین رسومی در فرهنگ بلوچستان وجود داشته باشد...
۱۳۹۲/۱۰/۱۸ :تاريخ

تنگه‌ی احد مبادا فرو ریزد:
بلوچستان؛ اصلی که می بایست به پیش شرط مذاکرات افزود
گروهک‌های تروریستی جندالله و باقیماندگان آن جیش العدل و ملایان تکفیری زیرمجموعه اش؛ در غرب، طالبان افغان در شمال و طالبان، ISI و ارتش پاکستان در شرق بلوچستان، جملگی حول یک توافق مشترک برای خیرمقدم گویی به ورود آمریکایی ها نهایت توان و ابتکار عمل خود را بکار گرفته اند...
۱۳۹۲/۱۰/۱۲ :تاريخ

زمستان بی سابقه در پاکستان:
سرما و یخبندان ایالت بلوچستان را فراگرفت
کاهش شدید دمای هوا بطور بی سابقه در چند دهه گذشته بسیاری از مناطق پاکستان را فراگرفته است. سازمان هواشناسی پاکستان ادامه یخبندان برای هفته آینده و افزایش سرمای هوا را نیز پیش بینی کرده است.
۱۳۹۲/۱۰/۱۰ :تاريخ

نشریه استون؛ دانشگاه سیستان و بلوچستان:
مهرگره؛ تمدن از یاد رفته
پژوهش‌های تاریخی قرون اخیر در مرزهای شرقی ایران، به آثاری از نخستین تلاش اجداد انسان برای ایجاد تجربه ای از همزیستی و زندگی اجتماعی بشر در نواحی شرقی بلوچستان دست یافته است که ...
۱۳۹۲/۱۰/۱ :تاريخ

یادداشت خوانندگان:
سناریوی بازسازی یک عضو جندالله در شبکه «کلمه»
وی که سال‌های پایانی عمر خود را، در خدمت تروریست‌های جندالله گذراند و جنگ ایدئولوژیکی عربستان سعودی و جذب نیرو برای آنها را برنامه‌ریزی و اجرا می‌نمود، در شبکه‌های ماهواره‌ای به عنوان «وبلاگ‌نویس و قربانی حقوق‌بشر» معرفی شده ...
۱۳۹۲/۹/۱۹ :تاريخ

استون:
وقتی تحریم‌ها دامنگیر استون می‌شود
متأسفانه برخلاف ادعای همیشگی غربی‌ها مبنی بر حمایت از فضای باز رسانه‌ای اخیراً یکی از شرکت‌های آمریکایی ریجسترار دامنه‌های اینترنتی اقدام به تحریم وبسایت‌های ایرانی نموده است ...
۱۳۹۲/۹/۱۹ :تاريخ

گفتگو با محمدتقی جمشیدی:
علل پیدایش جیش‌العدل، حامیان خارجی آن
زمانی که ریگی دستگیر شد بازماندگان گروهک جندالله تضعیف و منشعب شدند اما با دخالت عربستان سعودی و شیوخ منطقه و با مدیریت امریکای‌ها بار دیگر طرفداران این جریان ساماندهی شدند.
۱۳۹۲/۹/۱۶ :تاريخ

زهرا محمودی:
چرایی وقوع حادثه تروریستی سراوان از منظر منطقه‌ای
فرقه‌گرایی به مثابه ابزاری است که برخی کشورهای عربی منطقه، از طریق حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه‌های فرقه‌گرا و تروریست، در راستای فشار به ایران و مبارزه با نفوذ آن بهره می‌برند.
۱۳۹۲/۹/۱۶ :تاريخ

اکام نیوز:
طعنه به نشست کنگره ملیت های ایران فدرال
این گردهمایی به دلیل مشکلات مالی کنگره در دفتر حزب کردستان ایران در شهر پاریس برگزار شد. هر چند مشخص نیست حزب دمکرات که مدعی است بودجه اداره امور روزمره تیشک تی وی را ندارد بودجه برگزاری نشست‌های بی نتیجه اینچنینی را از کجا آورده است.
۱۳۹۲/۹/۱۱ :تاريخ

سایت رییس جمهوری:
"منشور حقوق شهروندی دولت روحانی"
معاونت حقوقی ریاست جمهوری بر اساس وعده دکتر روحانی به مردم، ویرایش نخست منشور حقوق شهروندی را همزمان با گزارش ۱۰۰ روزه دولت تدبیر و امید منتشر کرد.
۱۳۹۲/۹/۸ :تاريخ

پوزخند BBC فارسی!:
تظاهرات بلوچ های دردمند در پاکستان و پوزخند BBC فارسی
سکوت خبری بی بی سی فارسی و صدای آمریکا در قبال تظاهرات بلوچ های پاکستان درست زمانی بود که بخش اردوی آن BBC Urdu و کانال های دیگر مانند Press tv، CNN، العالم و چند شبکه دیگر در چند گزارش خبری به آن پرداختند..
۱۳۹۲/۹/۷ :تاريخ

تفریح عرب ها اینبار تهدیدی برای حیات وحش بلوچستان؛:
شکار بی رویۀ شاهزادگان عرب، خشم بلوچ های پاکستان را برانگیخت
به تازگی گروهی از بلوچ ها در منطقۀ کیچ ایالت بلوچستان پاکستان، به کمپ محل استقرار وزیر نفت قطر؛ شیخ علی بن عبدالله حمله برده، یکی از محافظان وی را از پای درآورده و سلاح های شکار آنها را از بین برده اند.
۱۳۹۲/۸/۳۰ :تاريخ

پروژۀ مشترک پاکستان - سعودی برای بی ثباتی بلوچستان:
آیا ایران به انتظار عملی شدن بلوف های پاکستان خواهد نشست؟
با وجود آنکه حکیم الله محسود، گروه های تروریستی طالبان برای عملیات های بی وقفۀ انتحاری و جنگ علیه مردم پاکستان را رهبری می کرد، مقامات پاکستانی بحدی از کشته شدن این شخص منحوس محزون گشته اند که حتی به محکومیت این اقدام آمریکایی ها بسنده نکرده و سفیر آمریکا را نیز در اعتراض به آنچه رخ داده است، فراخوانده اند!
۱۳۹۲/۸/۲۸ :تاريخ

انکار یک مصاحبه!:
رسوایی رسانه ای رادیو فردا در پی مصاحبه با جیش العدل و چند جدایی طلب بلوچ
در پی گاف بزرگ رادیو فردا در پوشش خبری حمایت آمیز از اقدامات گروهک های تروریستی در شرق کشور و افشاگری رجانیوز در این باره، رسوایی های این مساله همچنان برای رادیو فردا ادامه دارد.
۱۳۹۲/۸/۱۸ :تاريخ

برای زنده نگه داشتن زبان گیلکی:
گیلکی زبان رسمی جلسات شورای شهرستان رشت شد
با تصویب شورای اسلامی شهرستان رشت، از این پس در جلسات این شورا به زبان گیلکی صحبت خواهد شد.
۱۳۹۲/۸/۱۸ :تاريخ

تایید گزارش استون از سوی یک نشریه فرانسوی:
اینتلیجنس آنلاین؛ عربستان با همکاری پاکستان از جیش‌العدل پشتیبانی می‌کند
چنانکه پیش‌تر نشریۀ آنلاین استون خبر داده بود، یک نشریه اطلاعاتی اینترنتی در پاریس در گزارشی مدعی شده تشکیلات اطلاعاتی عربستان و پاکستان از ستیزه گران سنی افراطی در شرق ایران حمایت می کنند.
۱۳۹۲/۸/۱۶ :تاريخ

تروریسم همچنان قربانی می‌گیرد:
سخنگوی شورشیان جیش‌العدل؛ راه بلوچستان را از ایران جدا خواهیم کرد
با گذشت یک هفته از شبیخون مرگبار گروهک تروریستی به مرزبانان ایرانی، فضای استان سیستان‌و‌بلوچستان همچنان دلهره‌آور است و مردم استان هنوز بیم آن دارند که مورد خصومت این گروه‌ها قرار گیرند!
۱۳۹۲/۸/۱۵ :تاريخ

پشتیبانی استراتژیک از تروریست ها:
جنایات سازمان یافته در ایران و حمایت بی دریغ پاکستان؛ آشیانۀ تروریسم
چند روز پس از کشتار تعدادی از سربازان وظیفه در سراوان، همچنان موجی از احساسات انزجار و تنفر عمومی نسبت به این اقدام شنیع و غیرانسانی را در فضای ملتهب و بهت آور بلوچستان و کشور ایجاد نموده است.
۱۳۹۲/۸/۱۳ :تاريخ

ایران خواستار واکنش شورای امنیت به اقدام تروریستی سراوان شد
سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با ارسال نامه‌ای به رئیس شورای امنیت خواستار واکنش این شورا به اقدام وحشیانه گروه‌های تروریستی در به شهادت رساندن ۱۴ تن از مرزبانان کشورمان شد.
۱۳۹۲/۸/۷ :تاريخ

واکنش های عیب جویانه به تغییرات سیاسی:
بومی گزینی دولت؛ مجال راستی آزمایی اصلاح‌ طلبان استان
اختصاصی استون:: اگرچه دولت دکتر روحانی صراحتاً به انتخاب و انتصاب مدیرانی شایسته و بومی و نه جناحی تاکید داشته است، اما بنظر می‌رسد تحقق خواست تغییر در عرصه استانی سیستان و بلوچستان، به نگرانی و نارضایتی گروهی از اصلاح‌طلبان استان انجامیده است.
۱۳۹۲/۷/۱۸ :تاريخ

پس از کش و قوس‌های فراوان:
سرانجام حامدعلی مبارکی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار شد
پس از کش و قوس‌های فراوان با حکم مشاور رییس جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، "مدیر عامل جدید سازمان منطقه آزاد چابهار" منصوب شد ...
۱۳۹۲/۷/۱۶ :تاريخ

حزب مردم هم‌راستا با رژیم متخاصم اسرائیل:
سناریو ای منافقانه برای تجمع ساختارشکن در استکهلم
در شرایطی که خوش‌بینی سیاسی، مسیر تهران-واشنگتن را معطر به امید تغییر نموده است، گزارش‌ها حاکی است فرقه‌ی تندروی مردم بلوچستان در نظر داشت با برگزاری تجمعی به تنش‌آفرینی فضای موجود بپردازد ...
۱۳۹۲/۷/۱۴ :تاريخ

دکتر عبدالستار دوشوکی:
چه کسی برای دریاچه هامون خواهد گریست؟
قصه مرگ تدریجی هامون که در کتب اوستایی و شاهنامه از آن یاد شده است داستان محرومیت سرزمینی است تب‌دار که در هـُرم و گرمای خورشید سیستان شناور است و ...
۱۳۹۲/۷/۱۴ :تاريخ

به قلم عظیم شه‌بخش:
مرزهایی برای بلوچستان بخش نخست
به طور کلی می‌توان مدعی شد که خط مرزی ایده‌آل یک خط مرزی است که دو قوم مختلف را از یکدیگر جدا ساخته و بدین وسیله زمینه‌ی بروز هرگونه تنش احتمالی را نیز میان آنان کاهش می‌دهد.
۱۳۹۲/۷/۱۳ :تاريخ

آیا آب به روی تالاب سیستان گشوده خواهد شد؟:
"کمیسیون نجات هامون" در مجلس ایران تشکیل شد
دریاچه هامون که پس از دریاچه‌‌های مازندران و ارومیه سومین دریاچه بزرگ ایران است کاملا خشک شده و اثری از حیات در آن دیده نمی‌شود. اوضاع این دریاچه به حدی بحرانی است که مجلس کمیسیونی برای نجات آن تشکیل داده است.
۱۳۹۲/۷/۱۲ :تاريخ

بازنشر استون::
منطقه آزاد چابهار در انتظار مدیرانی لایق
منطقه آزاد چابهار با وسعت چهارده هزار کیلومتر مربع، یکی از مناطق آزاد هفتگانه ایران است که در خارج از خلیج پرتنش فارس و در کنار دریای عمان و در بندر اقیانوسی چابهار واقع شده است ...
۱۳۹۲/۷/۸ :تاريخ

نظرسنجی   

سیاسی
۱۳۹۶/۹/۱
۱۳۹۶/۸/۸
۱۳۹۶/۸/۴
۱۳۹۶/۷/۱۷
۱۳۹۶/۵/۱۷

اجتماعی
۱۳۹۶/۸/۱۴
۱۳۹۶/۷/۲۸
۱۳۹۶/۶/۹
۱۳۹۶/۶/۸
۱۳۹۶/۶/۵

فرهنگ و هنر
۱۳۹۶/۸/۲۱
۱۳۹۶/۷/۲۸
۱۳۹۶/۶/۲۵
۱۳۹۶/۶/۱۴
۱۳۹۵/۱۲/۱۲

بلوچ و بلوچستان
۱۳۹۶/۶/۱۵
۱۳۹۶/۴/۱۲
۱۳۹۶/۱/۸
۱۳۹۵/۱۲/۱۷
۱۳۹۵/۱۲/۵

عکس و کاریکاتور
۱۳۹۳/۴/۲۴
۱۳۹۳/۲/۲۶
۱۳۹۳/۲/۱۳
۱۳۹۳/۱/۲۵

آخرین اخبار   

آمار سایت   

صفحه اصلی   |   درباره ما   |   ارتباط با ما   |   سیستم کاربری